Модуль Google Indexing API для OpenCart

Google Indexing API
 • Версія модуля: 1.2.6
 • Дата оновлення: 27.03.2024
 • Формат модуля: ocmod.zip
 • Модифікатор: немає
 • OpenCart: 2.x, 3.x, 4.x
 • OcStore: 2.x, 3.x
 • PHP: 5.6 - 8.x
 • Ліцензія: на один домен
 • Автор: OpenCartBot
 • Підтримка: безкоштовно

Швидка індексація Google Indexing API OpenCart

Google Indexing API - протокол, що дозволяє повідомляти Google про появу нових сторінок, зміну контенту існуючих сторінок або їх видалення. Після отримання сповіщення робот Google сканує сторінку у пріоритетному режимі. Таким чином сторінка потрапляє в індекс чи оновлюється у пошуковій видачі значно швидше, ніж це було б при звичайному виявленні змін роботом.

DEMO Admin
demo/demo

Для швидкої індексації сторінок товарів, категорій, виробників, інформаційних статей OpenCart у документації Google рекомендують використовувати Indexing API замість очікування поки робот обійде Sitemap. Так як це пришвидшить сканування сторінки. Отож, ми створили модуль Google Indexing API для OpenCart, щоб ви могли автоматично сповіщати пошукову систему про зміни на сайті або відправляти запити на індексування URL прямо із адмінпанелі.

Модуль може автоматично відправляти в Google запити на сканування після:

 • Додавання товару
 • Редагування товару
 • Видалення товару
 • Додавання категорії
 • Редагування категорії
 • Видалення категорії
 • Додавання виробника
 • Редагування виробника
 • Видалення виробника
 • Додавання інформаційної сторінки
 • Редагування інформаційної сторінки
 • Видалення інформаційної сторінки

Також є можливість ручної відправки пакета URL в Google і це займе у вас всього кілька секунд, на відміну від ручного передавання URL через Google Search Console.

Використання Indexing API абсолютно безкоштовне, але при цьому існує квота на кількість запитів (відправки URL) у розмірі 200 запитів на день для одного проекту. Якщо ви плануєте відправляти щоденно більшу кількість URL - можна подати запит на збільшення квоти, ця операція також надається безкоштовно.

Модуль дозволяє автоматично щоденно відправляти URL з вашого списку в межах денної квоти.

Робота модуля не залежить від шаблону, який використовує сайт. Працює зі стандартним ЧПУ, SEO PRO та без ЧПУ.

Підтримуються мультимовність і мультимагазин.


Інструкція щодо інсталяції модуля:

 1. Створити проект в Google Cloud Console, створити сервісний аккаунт, увімкнути "Web Search Indexing API" і отримати ключ у форматі json-файла - інструкція.
 2. В Google Search Console надати дозвіл доступу створеному вище сервісному аккаунту. Тобто в Search Console : Налаштування : Користувачі і дозволи : Додати користувача - додати тут створений вами сервісний акаунт формату user@project.iam.gserviceaccount.com з дозволом "Власник".
 3. Завантажити модуль в адмін-панелі в розділі "Доповнення" : "Установка доповнень".
 4. Перейти у розділ "Модифікатори" та оновити кеш.
 5. Перейти в розділ "Доповнення" : "Доповнення" : "Канали просування" та включити модуль Google Indexing API.
 6. Редагувати модуль. Включити статус модуля, скопіювати контент json-файла отриманого в Google і вставити в поле "Ключ API" та налаштувати всі інші опції під свої потреби і зберегти налаштування.
 7. Перевірити роботу модуля.
 8. Бінго!


Оновлення Google Indexing API

 • v1.2.6 (27.03.2024) - Виправлення формування URL виробників в модулі для OpenCart 4
 • v1.2.5 (20.03.2024) - Виправлення попередньої версії 1.2.4
 • v1.2.4 (18.03.2024) - Оновлення

  Внутрішній підрахунок використання квоти.
  Черга URL на індексацію (щоденна послідовна автоматична відправка URL з вашого списку в межах квоти).
  Відправка URL зі списку в txt-файлі з автоматичним видаленням відправлених URL зі списку.
  Додано більше інструкцій і рекомендацій у настройках модуля.
  Модулі для версії OpenCart нижче 2.3.x.x більше не оновлюватимуться.

 • v1.2.3 (17.11.2023) - Виправлено формування URL у мультимагазині
 • v1.2.2 (18.07.2023) - Додано підтримку префіксів мови в URL (якщо використовуються сторонні модулі). Оптимізовано скрипти модуля. Додано сумісність з OpenCart 2.2.0.0
 • v1.2.1 (12.04.2023) - Запит на індексування не відправляється, якщо створено товар із статусом "Вимкнено"
 • v1.2.0 (12.04.2023) - Структурні зміни. Виправлено формування URL. Виправлено автоматичне видалення URL. Додано автоматичний запит видалення URL при вимкненні статусу товару/категорії...
 • v1.1.1 (16.01.2023) - Додано модуль Google Indexing для OpenCart 4.0.x.x
 • v1.1 (04.01.2023) - Додано групове видалення URL в ручному режимі; Додано обробку і запис помилок; Додано пункт в адмін-меню для швидкого доступу до модуля.

FAQ: Google Indexing API

Як слідкувати за квотою?

У вас є загальна квота на індексування через Indexing API - 200 URL на добу. При перевищенні квоти Google просто не прийматите URL і це можна буде побачити в лозі модуля. За використанням квоти ви можете слідкувати в Google Cloud https://support.google.com/a/answer/6301355?hl=ru Квота Google Indexing API оновлюється щодня о 00:00 UTC. Це означає, що квота оновлюється о 03:00 за київським часом.

Яка вартість користуванням Indexing API від Google?

Користування Indexing API абсолютно безкоштовне. Платних тарифів немає. Якщо вам не вистачатиме квот - ви можете відправити запит на їх збільшення, але плата за це не знімається і користування API залишається безкоштовним.

Для чого потрібен Google Indexing API?

З Google Indexing API сторінки швидше індексуються, не потрібно чекати поки бот знайде сторінку у карті сайту або побачить її на іних сторінках сайту. Також можна швидко повідомити про зміни на сторінці, щоб вона була швидше просканована. Таким чином сторінка потрапляє у пріоритетну чергу на сканування. Є можливість масово видаляти сторінки із індексу, наприклад, дублі сторінок або ті сторінки, що випадково потрапили у пошукову видачу. Робота з відправкою URL набагато швидша за роботу через Search Console і, фактично, модуль замінює роботу з посиланнями через Серч Консоль.

Чи працює модуль Google Indexing API з мультимовними URL?

Так, модуль працює з будь-якими мультимовними посиланнями, як з префіксами мов так і без них. Тобто, якщо у вас на сайті кілька мов, і ви редагуєте товар чи іншу сторінку, то на переіндексацію відправляться всі URL даної сторінки.

Чи може Google Indexing API замінити карту сайту?

Згідно документації Google рекомендує використовувати Indexing API замість xml карти сайту, тому що такий метод передачі URL ініціює сканування сторінок ботом швидше, ніж оновлена карта сайту буде просканована і проаналізована тим же ботом Googlebot. Проте, якщо необхідно, щоб у індекс потрапили всі сторінки вашого сайту, не потрібно нехтувати файлом Sitemap і його також варто передавати застосовувати.

Для чого потрібен Cron-запуск модуля Google Indexing API?

Cron-запуск потрібен для відкладеної відправки URL на сканування. Тобто, якщо ви часто редагуєте контент, вносите правки, зберігаєте, перевіряєте, і щоб після кожного збереження не відправлявся запит на індексування ви можете використовувати відкладену відправку. Тоді модуль сканує зміни у товарах і категоріях за вказаний період і відправляє їх URL в Google. Для того щоб поставити завдання на cron скопіюте cron-посилання із налаштувань модуля і вставте його в панелі вашого хостингу, створивши нове завдання у Cron-менеджері. Метод запуску скрипта повинен бути WGET або GET. Щоб відслідкувати, чи працює відкладена відправка URL увімкніть відладку у вкладці модуля "Лог". Там буде записуватися журнал всіх операцій.

Чому виникає помилка "Error: 403. Permission denied. Failed to verify the URL ownership"?

Це означає, що ваш сервісний акаунт Indexing API немає доступу до доменного ресурсу в Google Search Console. Відкрийте ваш "Доменний ресурс" в Google Search Console, перейдіть у Налаштування > Користувачі і дозволи > Додати користувача, в поле Електронна адреса вкажіть автоматично сформований раніше email сервісного акаунта, в полі Дозвіл виберіть "Власник".
Необхідно авторизуватися для того щоб переглядати файли!
Написати відгук
Facebook Google
Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
   Погано      Добре

Алексей 13.07.2024

за модулем: купую вже не вперше! Модуль працює чудово! Весь заявлений спектр функціоналу – виконує на 100%!

за підтримкою: якщо уважно виконувати кроки інструкції складеної автором – запрацює з коробки! Підтримка вийшла на зв'язок – миттєво. Відповіла на всі поставлені запитання та вказала на мої недоліки!

Хочу відзначити на слушні поради при налаштуванні модуля - Так тримати!

Приємно працювати із професіоналами!

opencartbot 13.07.2024

Дякую за детальний відгук!
Дійсно, на перший погляд, інструкції трохи складні, але розібратись можна, а якщо щось не виходить - вмикаємо лог у модулі, він підказує в чому проблема.
Успіхів і зростання Вашому бізнесу!

Iryna Grigorchuk 24.06.2024

Модуль працює відмінно. Жодних нарікань. Спочатку були деякі труднощі з налаштуванням прав у Google консолі, але автор оперативно підказав, як вирішити проблему. Швидка підтримка не просто тішить, а вражає.
Щодо самого модуля: своєчасна індексація сторінок важлива для всіх, хто знає, наскільки це критично для SEO. Найбільша перевага модуля - це автоматизація процесу, що значно економить час. Велика подяка за якісний продукт!

opencartbot 24.06.2024

Дякую за хороший відгук! З Вами приємно працювати.

Максим 02.05.2024

Дуже потрібний і дуже хороший модуль

opencartbot 24.06.2024

Дякую за Ваш відгук!

Руслан Приз 12.04.2024

після внесення користувача потрібно включити ще Web Search Indexing API - цього немає в інструкції

opencartbot 12.04.2024

Вітаю, Руслане.
Про необхідність увімкнути "Web Search Indexing API" вказано в інструкції по установці модуля на цій сторінці (пункт 1), а також в повній інструкції по отриманню ключа API (пункт 3).
Дякую за Ваш відгук.

Роман Роздобудько 03.04.2024

Довго чекав (і інколи просив автора) реалізувати в модулі чергу (шедулер, планувальник) для відправки великого списку урлів по 200 штук в день. І от в останньому оновлені цей функціонал реалізовано (і навіть краще ніж я очікував), за що я дуже вдячний. Раніше щодня вручну закидав по 200 урлів на відправку, а зараз створив один файл з кількома тисячами посилань, налаштував cron і забув на кілька тижнів. Так що всім оновлюватися!

opencartbot 03.04.2024

Дякую, завжди приємно читати Ваші відгуки!

Павло Літманович 11.02.2024

Модуль працює як годинник. Нарікань немає. При налаштуванні трохи натупив із правами в гугл консолі, автор одразу підказав де підправити. Миттєва підтримка - це що не просто тішить, але й дивує.
Про сам модуль скажу коротко: необхідність своєчасної індексації сторінок сайту розуміють усі, хто опинився на цій сторінці. Але головне, що модуль дозволяє економити купу часу роблячи все автоматично. Більше того, посилання відправляються на індексацію відразу по всіх локалізаціях, які встановлені на сайті. Дякуємо за якісний продукт!

opencartbot 11.02.2024

Дякую за такий розгорнутий відгук! Це дуже важливо і це надихає працювати над розширенням функцій модуля.
Подяка у вигляді купона на знижку у Вас на пошті.

Aleksejs Titovs 05.01.2024

Excellent and fast support!

opencartbot 05.01.2024

Thank you for your feedback!

Maurice Bourgueil 20.11.2023

Great extension and great support. Good price for such a feature, I will be your regular customer.

Merci beaucoup!

opencartbot 21.11.2023

Thank you!

Сергій Каліцун 17.05.2023

Відгук по факту користування протягом півтора тижня. Дуже потрібний і дуже хороший модуль. Я самостійно займаюсь SEO свого сайту, не скажу що профі, але трохи розбираюсь. Так от ті сторінки що висіли в консолі як "Проскановано, але не проіндесовано" я загнав в індекс через модуль майже всі, а це майже 500 сторінок. І ще видалив всі що висіли як Сторінки з відповіддю 404. Тішить що можна автоматично відправляти на індексацію після редагування товарів, часто дописую описи і теги, це круто що є така опція. Для хорошого інструменту і відгуку не шкода.

opencartbot 17.05.2023

Дякую! Дуже цінуємо ваш відгук і витрачений час.

Роман Роздобудько 02.03.2023

Доповнюю відгук через 2 тижні користування. В інтернет-магазині близько 16 000 товарів. За півроку Google проіндексував близько 4000 товарів. І кількість сторінок в індексі збільшувалась ну дуже повільно (10-20 шт в день), бо Google переобходив сторінки, які вже є в індексі. Після установки модуля вивантажив список ссилок із файла Sitemap в Excel і став вручну закидати в модуль по 200 ссилок щодня. Так за 2 тижні кількість сторінок в індексі збільшився із 4000 до 6400. Ще раз, 4000 за півроку і 2400 за 2 тижні. Просто фантастика! Скріншот з графіком з Search Console скинув автору, якщо буде вважати за потрібне, то опублікує. Інтернет-магазинам з великою кількістю товарів це просто маст-хев!

opencartbot 02.03.2023

Дякую за такі розгорнуті відгуки та спостереження! Це надихає працювати.
З Вашого дозволу опублікую скріншот:
Proof - Indexing API

Роман Роздобудько 12.02.2023

Модуль працює супер. Один раз налаштував, закинув у Cron і забув. Дуже швидко можна закидати вручну в пакет посилань на обробку. Це займає секунди. З налаштуванням API та Search Console автор люб'язно допоміг. І напишу сюди побажання. Оскільки у мене магазин з багатьма тисячами товарів, мені в модулі катастрофічно не вистачає якогось шедулера (планувальника). Наприклад, я на сайт додав (змінив) 2000 товарів за допомогою пакетної обробки. Модуль це обробив і передав в Гугл тільки 200 товарів в межах денної квоти. Решта 1800 товарів "загубилася". От якби модуль якось запам'ятовував не прийняті сьогодні Гуглом посилання і передавав їх наступного дня і протягом наступних днів поки не будуть оброблені всі зміни, було б фантастично.

opencartbot 12.02.2023

Дякую за відгук!
Щодо побажання: якщо взяти з Вашого прикладу 2000 змінених товарів, тоді треба 10 днів, щоб всі вони відправились у Індексінк Апі. Але якщо ви завтра відредагуєте хоча б одну нову сторінку - тоді вона додасться до цього списку і треба чекати два тижні, щоб вона відправилась. А якщо кожного дня масово вносити правки в товари?

Здається, треба трохи інакше підходити до використання цього сервісу. Оскільки API дозволяє лише 200 запитів на добу, треба ними розпоряджатися бережніше, тільки для важливих великих змін, нового контенту або для вирішення проблем з індексацією сторінок. Це якраз добре працює. А дрібні правки не надто й потрібно відправляти Гуглу.

Тобто, відправка по крону при використанні масових редакторів товарів - тут взагалі не підходить. Бо зазвичай таким методом правлять якісь дрібниці, параметри, загальні речі.

Роман Роздобудько 13.02.2023

Згоден з Вами з приводу бережнішого розпоряджання квотою. Я якось про це не подумав. Дійсно мені простіше відключити Cron і потрібні посилання закидати в модуль вручну. Ці посилання зручно брати з Sitemap. Дякую за пораду.

Vasilis Dimopoulos 11.01.2023

I've been looking for this for a long time. Works great. Google responds instantly. Everything happens very quickly. I'm happy.

opencartbot 11.01.2023

Thank you very much!

безкоштовна техпідтримка

Сумісність модуля

 • OpenCart: 2.1.x.x, 2.2.x.x, 2.3.x.x, 3.0.0.0, 3.0.0.2, 3.0.1.0, 3.0.1.1, 3.0.1.2, 3.0.2.0, 3.0.3.0, 3.0.3.1, 3.0.3.2, 3.0.3.3, 3.0.3.4, 3.0.3.5, 3.0.3.6, 3.0.3.7, 3.0.3.8, 3.0.3.9, 4.0.1.1, 4.0.2.1, 4.0.2.2, 4.0.2.3
 • ocStore: 2.1.x.x, 2.3.x.x, 3.0.2.0, 3.0.3.7
$20.00
Вкажіть домен, для якого купується модуль
Платіжні системи
РозробникОфіційний партнер OpenCart

Офіційний партнер OpenCart

 •  Професійна допомога від автора модуля
 • Ліцензія не обмежена по часу
 • Ключ ліцензії надається автоматично
 •  Безкоштовний ключ на тестовий домен
 • Модуль піддається доробкам
 • Періодичне оновлення модуля
 • Безкоштовна техпідтримка
Акція на модулі OpenCart


Інші модулі OpenCart

Читайте наш Блоґ